Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Dostęp testowy

17.10.2023

Dostęp do baz EBSCO Rehabilitation Reference Center oraz Rehabilitation & Sports Medicine Source

Zapraszamy do testowania dwóch baz EBSCO poświęconych medycynie sportowej i rehabilitacji - Rehabilitation Reference Center oraz Rehabilitation & Sports Medicine Source. Bazy będą dostępne do 15 grudnia 2023. 

 

Rehabilitation Reference Center to oparte na dowodach naukowych źródło informacji przeznaczone dla fizykoterapeutów, terapeutów zajęciowych, logopedów i rehabilitantów. Dzięki Rehabilitation Reference Center terapeuci mają dostęp do najbardziej aktualnych informacji w swojej specjalności, dzięki czemu mogą zapewnić swoim pacjentom najlepszą opiekę.

 

Rehabilitation & Sports Medicine Source to referencyjna baza danych, stworzona na potrzeby pracowników naukowych oraz praktyków w zakresie rehabilitacji i fizjoterapii. Baza indeksuje ponad 200 czasopism i zapewnia dostęp do ponad 150 pełnotekstowych czasopism poświęconych medycynie sportowej i rehabilitacji. Baza zawiera również 40 pełnotekstowych książek. Tematyka bazy obejmuje zagadnienia z zakresu medycyny sportowej i rehabilitacji, o tematyce obejmującej m.in ortopedię, fizjologię, odżywianie, ćwiczenia sportowe i terapię.