Szkolenia i webinaria EBSCO - luty 2024

Poznaj lokalne zasoby w popularnych bazach EBSCO
Data: 20 luty 2024, 11:00 (45 minut) | Rejestracja

Szukasz zasobów z Europy Środkowo-Wschodniej? Chcesz znaleźć polskie artykuły na platformie EBSCOhost? Weź udział w szkoleniu i zobacz, jakie wiodące czasopisma i e-książki z regionu oferuje baza Academic Research Source, Academic Search Ultimate i Central & Eastern European Academic Source.

Zarządzaj książkami elektronicznymi EBSCO z eBook Manager
Data: 21 luty 2024, 10:00 (30 minut) | Rejestracja

Podczas szkolenia zaprezentujemy eBook Manager. Ta nowa zakładka widoczna na stronie księgarni internetowej EBSCO pozwala zarządzać tytułami dostępnymi w bibliotece, w tym między innymi dostosować ustawienia pobierania e-książek przez użytkowników.

Cykl szkoleń "Napisz pracę licencjacką i magisterską z EBSCO!"

Część 1. Jak szukać recenzowanych naukowo materiałów w bazach EBSCO? Warsztat tworzenia strategii wyszukiwawczych.
Data: 27 luty 2024, 10:00 (60 minut) | Rejestracja

Szkolenie dedykowane wszystkim użytkownikom, którzy chcieli poznać tajniki tworzenia strategii wyszukiwawczych. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak dostosować tryby wyszukiwania, jak korzystać z tezaurusów, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Część 2. Przegląd przydatnych funkcji platformy EBSCOhost
Data: 28 luty 2024, 14:00 (45 minut) | Rejestracja

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.

Szkolenia wydawców - Szkolenie Oxford University Press

Serdecznie zapraszamy na szkolenie dotyczące Oxford Journals organizowane przez Oxford University Press!

16 luty, 11:00 (60 minut) | Rejestracja